Haber

Bozdağ: Şanlıurfa’nın içme suyu sorunu tamamen ortadan kalkacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı telefon görüşmesinde Şanlıurfa ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu hatırlatarak, şehrin içme suyu sorununu tamamen ortadan kaldıracak yeni bir sürecin başlatılması kararı alındığını bildirdi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Bozdağ, bir restoranda düzenlenen ‘TESKOMB Esnaf Buluşması’nda konuştu.

Dayanışmayı en üst seviyede tutan esnafın, zorda, darda olana el uzattığını belirten Bozdağ, esnaftaki yardımlaşma ruhunun birliği diri tuttuğunu söyledi. Bekir Bozdağ, esnafın uygunluğunun ülkenin düz ve güçlü olacağı anlamına geleceğini söyledi.

AK Parti öncesi esnafın kredi bulmakta zorlandığını anlatan Bozdağ, iktidara geldiklerinde esnafla el ele tutuştuklarını söyledi.

Şanlıurfa için çalışacaklarını belirten Bozdağ, “Şanlıurfa’da sorunları değil, çözümleri konuşacağız. Hayata çözüm getiren, konuşulan sorunları azaltarak ilerleyen bir Şanlıurfa olursak daha da güçleniriz.”

Dün Ticaret Borsasında muhtarlarla yaptığı görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüğünü hatırlatan Bozdağ, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız telefonda Şanlıurfa’yı sordu, Şanlıurfa ile ilgili yorumları oldu. Bunlardan birini ben ifade etmek istiyorum. Şanlıurfa’nın içme suyu başta olmak üzere mahallelerde yaşanan tüm sıkıntılarını ortadan kaldıracak yeni bir süreç başlatma kararı aldık. ve kırsalda.Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci Beyefendi de Şanlıurfa’ya DSİ ekipleri gönderiyor.ŞUSKİ ve Belediye Başkanımız ile görüşecekler.Artık kuyudan su çekme devrini kapatıyoruz, kuyudan su çekecek düzene başlıyoruz. Şanlıurfa 1455 mahallesi şehir şebeke suyundan faydalanıyor.Kuyulara mahkûm Şanlıurfa’yı tarihe havale edeceğiz.İş değil masraflı bir iş.Bunun bütçesi talimat üzerine DSİ bütçesinden karşılanacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın bununla ilgili adımları atacağız.Yok artık deyince çabuk çözeriz laf yok çözüm var AK Partiye bu kadar bağlı dua ediyor destek veriyor yazıklar olsun suyun olduğu bir yerde söz etmemiz. Şimdi bunu tarihe havale ediyoruz. Teknik heyetler incelemelerini bitirdikten sonra kamuoyunun karşısına çıkacağız ve nasıl yapacağımızı anlatmaya devam edeceğiz. Fırat ve Dicle’nin çocukları su içmekten bahsetmesinler, konuşmazlar, konuşturmazlar, çözüm bulurlar.”

Seçim sonuçlarını trollerin algıları ve sosyal medya yalanlarıyla değil halkın belirleyeceğini vurgulayan Bozdağ, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda sonuçlanacağını ve Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçileceğini söyledi.

Bekir Bozdağ, “İkinci tur hayali kuranlar çok heyecanlanmasın, 14 Mayıs akşamı hayalleri kabusa dönüşecek.” söz konusu.

yenipazarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu